Huishoudelijk reglement
1. Raad van Beheer
De Raad van Beheer bestaat uit maximum 9 personen
Er zal altijd getracht worden om een redelijke verdeling tussen personen uit Diest en Scherpenheuvel te bekomen. Als de voorzitter uit Diest komt, zal de ondervoorzitter uit Scherpenheuvel komen enz. Er zal een secretaris zijn zowel uit Diest als uit Scherpenheuvel.
De bestuursleden worden tijdens de Algemene Vergadering verkozen.
Bij het wegvallen van één van de bestuursleden kan het bestuur tijdelijk iemand aanstellen, maar dit lid moet op de eerstkomende Algemene Vergadering door stemming bevestigd worden.
Er zal getracht worden om zowel in Diest als in Scherpenheuvel een afgevaardigde te hebben in de sportraad.
Er zullen om de 2 jaar 4 leden van het bestuur uittredend en herverkiesbaar zijn.
De ene keer Voorzitter, secretaris Scherpenheuvel, en 2 leden.
De tweede maal ondervoorzitter, secretaris Diest, penningmeester en 2 leden.
2. Algemene Vergadering.
In principe kunnen alle leden die hun lidgeld hebben betaald deel uitmaken van de Algemene Vergadering.
Ieder lid boven de 16 jaar heeft stemrecht.
De jongere leden mogen zich laten vertegenwoordigen door hun ouders of hun voogd. Deze ouders of voogd hebben een raadgevende stem.
3. Zetel
De zetel van de club is gevestigd in het huis van de voorzitter.
4. Lidmaatschap.
Iedereen die de zwemsport wil beoefenen kan lid worden mits het betalen van het lidgeld.
Men kan enkel als lid geweigerd worden als er geen plaats voorhanden is en dus het aannemen van meerdere leden kan leiden tot moeilijkheden tijdens de oefenuren.
5. De Leden.
Tijdens de oefenuren gedragen de leden zich volgens het huishoudelijk reglement van het zwembad.
Zij zijn gehoorzaamheid en respect verschuldigd aan het personeel van het bad.
Het zijn de lesgevers die uiteindelijk beslissen over de lesstof in het water en welke leden bij welke lesgever horen te gaan. Bij verschil van mening kan men zich altijd wenden tot de verantwoordelijke van de zwemschool en/of de trainingen. Bij verder meningsverschil kan men altijd bij het bestuur terecht.
Bij verplaatsingen voor wedstrijden of een andere activiteit zijn de trainers en begeleiders verantwoordelijk en zijn de zwemmers hen gehoorzaamheid verschuldigd.
Tijdens de verplaatsingen wordt er geen alcohol gedronken, gerookt of een andere drug gebruikt.
De zwemmers die forfait geven voor een wedstrijd, zonder dokters attest betalen zelf hun boeten die het gevolg zijn van deze forfait.Ook de niet gelicentieerde zwemmers verwittigen tijdig één van de begeleiders als ze niet mee kunnen gaan.